Дренажний занурювальний насос ГНОМ пристрій, позначення і типи, технічні характеристики

Дренажний занурювальний насос ГНОМ пристрій, позначення і типи, технічні характеристики

Як вибрати дренажний занурювальний насос для брудної води ГНОМ і його принцип роботи

Дренажні насоси затребувані, оскільки дозволяють піднімати чисту воду зі свердловин на поверхню і відкачувати брудні рідини. Вони популярні серед російських споживачів, завдяки універсальності використання. Марка дренажних насосів Гном отримала багато схвальних відгуків навіть від фахівців в цій області.

Пристрій і принцип роботи

Гном – це погружная насосна станція, яка найчастіше застосовується для відкачування брудної води з резервуарів, водойм і т.д. На ринку представлений великий асортимент моделей з різними конфігураціями. Є агрегати, призначені для роботи з холодною і гарячою рідиною, моделі з різними електродвигунами.

Конструкція електронасосів являє собою моноблок, до складу якого входить дві важливі деталі: електромотор і насосна станція.

Частини насосної станції:

Для відкачування води з високою концентрацією твердих домішок, а також глинистої або цементної суспензією, в нижній частині корпусу агрегату встановлюється система фільтрації сітка.

Дренажні насоси Гном оснащені електромотором асинхронного типу зі статором, кришкою, ротором і системою підшипників. Порожнина двигуна заповнена маслом, що забезпечує якісну мастило та охолодження обертових деталей.

Верхня частина корпусу оснащена гумовою манжетою високої еластичності, яка компенсує розширення охолоджуючої середовища в разі перегріву установки. Сам мотор охолоджується під час відкачування води самою водою.

Частота обертання ротора у всіх моделей Гнома становить 3000 об / хв. Статор оснащений вбудованими термозапобіжника, які автоматично відключають станцію в разі перегріву. Рекомендується відключати його і від джерела електроживлення до повного охолодження.

Запуск обладнання здійснюється пусковим апаратом, який розташований на шнурі електроживлення. Також агрегат додатково оснащений конденсатором і автоматом, який при перевантаженні автоматично відключає насос.

Перед запуском потрібно занурити агрегат в рідину. Тривалість роботи «вхолосту» не повинна перевищувати 15 хвилин.

Принцип роботи грунтується на відцентрової сили, яка утворюється при обертанні робочого колеса.

Галузь застосування

Дренажний занурювальний насос для брудної води – найпоширеніший вид насосного обладнання. Його використовують для відкачування рідини з невисокою концентрацією твердих частинок.

Як і інші види заглибних насосів, Гном використовується у всіх галузях промисловості і в побутових цілях для перекачування і очищення:

 • промислових рідин;
 • води з заболочених або забруднених водойм;
 • стічних побутових вод за винятком фекальних мас (через технічні обмежень обладнання не призначене для відкачування рідин з високою концентрацією щільних домішок);
 • грунтових вод.

Насосна дренажна станція широко використовується в наступних сферах життєдіяльності людини:

 • на присадибних ділянках;
 • на комунальних підприємствах;
 • в сільській промисловості.

Щоб обладнання реалізувало поставлені перед ним завдання, потрібно правильно вибирати насос, спираючись на необхідні критерії.

Види насосів і їх технічні характеристики

Виробництвом заглибних насосів Гном займається три російських виробництва і одне білоруське. Найякіснішим є обладнання, яке випускається на Одинцовському насосному заводі. Йому властива висока якість збірки і використовуваних матеріалів, низька концентрація шлюбу. До недоліків продукції відносять лише високу вартість в порівнянні з аналогами і дорогий ремонт, заміна деталей.

Моделі діляться на чотири великі групи:

 • Побутові насосні станції, які використовуються для відкачування води на присадибних ділянках або приватних будинках.Якщо потрібно обладнання для проведення водопостачання та каналізації в заміському будинку, вибирати модель потрібно з цієї групи.
 • Потужні агрегати, які використовуються в комунальному господарстві, будівництві та промисловості. Показники продуктивності досягають 600 м.куб / ч. керують обладнанням за допомогою пульта управління, який набувають окремо або встановлюють при монтажі.
 • Вибухозахищене обладнання використовують в нафтовидобувній і переробній промисловості, енергетиці та хімічних підприємствах. Ціна таких моделей дуже висока.
 • Самоохлаждаемие насоси застосовуються при повному і частковому зануренні під воду. Особливість групи полягає в конструктивних характеристиках корпусу, вони звуться «охолоджуюча сорочка».

Найпоширенішими моделями є Гном 10/10 і Гном 10 / 10Дж Вони призначені для робіт на дачах, заміських будинках, в сфері приватного будівництва. Працюють від однофазної мережі.

Гном 10 / 10_380

Модель являє собою грязноводяной моноблочний одноступінчатий насос. Призначена для перекачування чистих і брудних рідин з максимальним розміром твердих домішок 10 мм, концентрація не більше 1,1 т / м.куб.

Працює з рідинами, температура яких не перевищує 40 градусів. Система мобільна, що є перевагою. Моделі оснащені ручкою для транспортування.

 • Робоче колесо, корпус і проточна частина виготовлені з алюмінію.
 • Електромотор асинхронний, є вбудована тепловий захист.
 • Е – клас захисту, ступінь IP X8.
 • Моделі на 220 Вт оснащені вимикачем поплавця.
 • Довжина мережевого кабелю становить 10 м.
 • Є подвійне ущільнення вала з торцевого боку насосної станції.
 • Максимальна подача води 16 м.куб / год.
 • Маса насосної станції становить 11,5 кг.
 • Напір на виході 50 м.куб / год.

Вартість на російському ринку починається від 7 000 рублів. Щоб не придбати підробку сумнівної якості, потрібно звертатися до офіційних представників або в великі спеціалізовані магазини.

При оформленні покупки важливо перевірити наявність паспорта та інструкції по експлуатації, також стандартно додається гарантійний талон з докладним описом характеристик.

Переваги та недоліки заглибних насосів Гном в порівнянні з аналогами

Гном користується великим попитом серед вітчизняних споживачів, оскільки поєднує в собі високу якість, потужність та продуктивність з прийнятною вартістю. Але на цьому достоїнства заглибних насосів не закінчується:

 • Агрегат оснащений очисним фільтром, який істотно продовжує термін експлуатації приладу. У міру забруднення його можна знімати і прочищати.
 • Високий ступінь ремонтопридатності, а також можливість придбати необхідні запасні деталі за прийнятною ціною.
 • Широкий модельний ряд, що дозволяє придбати модель необхідної конфігурації.
 • Пристрій оснащений автоматичним вимикачем, який захищає весь механізм від перевантаження і короткого замикання. Завдяки цій особливості конструкції у власника немає необхідності регулярно стежити за роботою агрегату.
 • У користувача є можливість відмовитися від установки зворотного або запірної арматури.
 • Простота у використанні, монтажі і регулярному обслуговуванні. Для роботи з електричної водяної станцією не потрібні спеціальні знання.

Якщо використовувати дренажні насоси Гном виключно для відкачування забрудненої води, аналогів у подібного обладнання практично немає.