Підлогові широкі пластикові плінтуса секрети використання

Підлогові широкі пластикові плінтуса секрети використання

Підлогові широкі пластикові плінтуса

Час читання: 4 хвилини Немає часу?

Відправимо матеріал вам на e-mail

У опрекі розхожій думці, підлогові широкі пластикові плінтуса відмінно інтегруються в інтер'єри невеликих кімнат, а, не тільки великогабаритних квартир. Плитка на жолобник з ПВХ, поліуретану, інших полімерних матеріалів є самостійним елементом декору, має високий ресурс.

Підлоговий широкий пластиковий плінтус

Відео: монтаж широкого підлогового плінтуса

Види та критерії вибору

Підлогові широкі пластикові плінтуса мають висоту 70 – 150 мм, тому часто іменуються бордюрами. Форма декоративних планок набагато різноманітніше, ніж у вузького – від класичного «чобітка» до опуклою рельєфною з численними галтелями, крайками.

Різноманітність дерев'яних плінтусів по висоті

Агресивна реклама виробників широких галтелів не відповідає дійсності:

 • меблі впритул до стіни поставити не вийде, так як планка все ж має деяку товщину (зазвичай 25 – 30 мм);
 • більшість виробників меблів скругляют бічні стінки шаф в місці сполучення підлоги, стін, проте ці виїмки розраховані на звичайний плінтус, тому при виборі широкої модифікації комод відсунеться від стіни далі;
 • вузький плінтус товщі, в його каналах вміщується товстий круглий кабель оптоволокна, у вузькій високій галтелі можна заховати тільки плоскі кабелі.

Тому полімерна для підлоги жолобник більше підходить для декорування відкритих, вільних від меблів просторів. Виробники враховують вимоги по монтажу підлогових покриттів, тому товщина планки дозволяє закрити щілини по периметру кімнат, демпферну стрічку. Необхідно врахувати, що під низько розташовані регістри опалення широка жолобник не поміститься. Обрізка знизить естетику сприйняття інтер'єру.

Під радіаторами опалення широку жолобник розмістити не завжди можливо

Варіантів кріплення до огороджувальних конструкцій існує багато, конкретна технологія вибирається залежно від конструкції стіни / перегородки, облицювання вертикальних поверхонь. Високий багет полегшує вологе прибирання приміщення, оскільки протерти полімерні матеріали набагато простіше, ніж настінні покриття.

властивості плінтуса

Підлогові широкі пластикові плінтуса зручніше дерев'яних наявністю внутрішніх порожнин, більшою гнучкістю, бюджетної ціною. Дерев'яну жолобник складно притиснути до радіусної стіні, полімерний матеріал легко огинає криволінійні поверхні. Однак характеристики пластиків дещо відрізняються.

поліуретан

Підлогові широкі пластикові плінтуса з поліуретану часто плутають з стельовими галтелями, які виготовляються зі спіненого або екструдованого полістиролу. Поліуретанові широкі галтелі мають властивості:

 • білий колір за замовчуванням, можливість фарбування в будь-який колір (зазвичай акриловими фарбами);
 • висока еластичність, міцність до механічних пошкоджень;
 • атмосферостойкость (матеріал не боїться перепадів вологості, температури, сонячного ультрафіолету);
 • легка вага, що не створює додаткових навантажень на силовий каркас будівлі.

Краї поліуретанових виробів м'які, що дозволяє приховувати невеликі дефекти площинності стін, горизонтальності стяжок. На відміну від галтелів ПВХ поліуретановий багет нероз'ємний, тому дроти, кабелі укладаються перед установкою.

Широка планка з поліуретану з імітацією ліпнини

Добірні елементи для оформлення кутів для виробів з поліуретану зазвичай відсутні, тому край обрізається під кутом 45 градусів в стусле. До наличникам планки примикають без заглушок.

пластик ПВХ

Для підлогових широких пластикових плінтусів з ПВХ характерна висока жорсткість.Для маскування дефектів статі / стін краю вироби нарощуються гумовими або поліуретановими крайками. Лицьова планка полівінілхлоридних модифікацій зазвичай знімна, що полегшує прокладку комунікацій після монтажу. Імітація ліпнини на цих багетах відсутня, лицьова частина забарвлюється або ламінується під шпон цінних, рідкісних порід однотонним кольором.

Широкий підлоговий плінтус ПВХ зі знімною планкою

Вироби з ПВХ мають кілька варіантів кріплення для різних стінових матеріалів. Добірними елементами є:

 • кути – зовнішній і внутрішній, надягають на планки, можуть багаторазово демонтувати, мають кабель-канали для комунікацій;
 • з'єднувачі – обладнані пазами по обидва боки для стикування галтелів по довжині при нарощуванні;
 • заглушки – встановлюються у лиштв дверей або закривають закінчення плінтуса на стінах.

Добірні елементи для ПВХ-плінтуса

Дешевше коштують нерозбірні вінілові галтелі, дорожче обходяться ПВХ плінтуси зі знімними декоративними планками.

Широкий нерозбірний плінтус ПВХ підлоговий

технологія монтажу

Плінтус підлоговий пластиковий 100 мм з поліуретану зазвичай приклеюється до стін спеціальними складами. Рідкі цвяхи руйнують структуру матеріалу, тому застосовуються або швидковисихаючі шпаклівки, або герметики. На криволінійних ділянках молдинги додатково фіксуються цвяхами:

 • дрібні цвяхи – капелюшки або зрізаються за аналогією з лиштвами, або утапліваются, пізніше шпаклюються, фарбуються;
 • саморізи – капелюшки утапліваются, шпатлюются або декорують спеціальними заглушками такого ж кольору, як і сама планка;
 • клей – суміш наноситься на всі елементи, що примикають до стіни.

Приклеювання широкого поліуретанового плінтуса

Плінтуса підлогові пластикові з кабель каналом з ПВХ мають більше варіантів монтажу:

 • двосторонній скотч – тільки на прямих ділянках з низьким трафіком за відсутності домашніх тварин;
 • клейовий склад – допускається використання герметиків, шпаклівок, рідких цвяхів;
 • дюбель-цвяхи – на рознімних модифікаціях знімається декоративна планка, плінтус просверливается наскрізь, дюбель забивається, саморіз вкручується шуруповертом або викруткою до упору, планка повертається на місце;

Кріплення полімерного покриття для широкого плінтуса дюбелями

 • скоби – кріпляться з кроком 30 – 40 см на прямих ділянках, додатково встановлюються в місцях, на яких необхідно приховати дефекти площинності стін або притиснути плінтус до підлоги на ямках, після чого, молдинг замикається в скобах спеціальними замками, розташованих в його задній частині.

Установка широкого підлогового пластикового плінтуса на скоби

висновок

Таким чином, широкі плінтуси з полімерних матеріалів можна вибрати і змонтувати самостійно. На бетонні / цегляні стіни їх кріплять дюбелями або скобами, до гіпсокартону приклеюють або фіксують до обрешітки механічним способом.

Відео: секрети монтажу пластикового плінтуса

Економте час: добірні статті щотижня по пошті