Пластикові колодязі для каналізації переваги, розміри, особливості монтажу і ціни

Пластикові колодязі для каналізації переваги, розміри, особливості монтажу і ціни

Недоліки поліетиленових каналізаційних колодязів

При влаштуванні ливневки / побутової / промислової стічної магістралі поширене використання полімерних колодязів для каналізації. Такі резервуари відрізняються технічними характеристиками від звичних залізобетонних конструкцій, в більшості випадків в кращу сторону.

Переваги та недоліки пластикових колодязів для каналізації

Фахівці виділяють такі позитивні сторони полімерних резервуарів:

 • Гладкість внутрішніх стінок колодязів, за рахунок чого можна попереджати замулювання системи, осідання на її стінках піску, землі.
 • Точність геометричних з'єднань (патрубки, кришки, дно). Попереджає можливість протікання стоків в грунт. Всі стики посилені заводськими прогумованими прокладками, тому екологічна катастрофа на ділянці виключена.
 • Міцність полімеру. Конструкції витримують тиск / обдимання ґрунту, статичні і динамічні навантаження за рахунок гофрованого тіла вироби. Кільця гофри виступають в ролі ребер жорсткості.
 • Можливість доточувати резервуари по висоті за допомогою окремих навинчивающийся елементів.
 • Мала вага виробів, що полегшує їх транспортування і подальший монтаж. Одна одиниця висотою в метр має масу до 50 кг.
 • Низька теплопровідність.
 • Стійкість до температурних перепадів.
 • Інертність до агресивних середовищ.
 • Доступність. Середня ціна одного колодязя складає близько 5-7 тисяч рублів.

До недоліків полімерних виробів можна віднести необхідність використання герметика при з'єднанні їх з патрубками системи. У той же час допоміжні компоненти забезпечують більшу надійність ливневки. Крім того, незважаючи на міцність резервуарів, їх монтаж потрібно проводити згідно з інструкцією. Інакше є ризик пошкодити цілісність шахти.

використовувані матеріали

Виготовляють резервуари з трьох видів полімерів:

 • ПВХ. Маркується як PVC. Полівінілхлорид вважається самим міцним і стійким до агресивних середовищ. Такі колодязі застосовують для влаштування каналізації на промислових підприємствах. Стійкий до горіння.
 • ПЕ. Маркується як PE. Використання поліетиленових каналізаційних колодязів поширене на рухомих грунтах і при низьких температурах. Стійкий до багаторазового замерзання / розмерзання без втрати властивостей пластичності.
 • Поліпропілен (РР). Пластичний і зносостійкий матеріал, що стає крихким при замерзанні. Однак якщо брати полімерпіщаний приймач, в складі якого дрібний пісок грає роль арматури, резервуар стане в рази міцніше навіть за умови мінусових температур.

Розміри пластикових колодязів для каналізації: діаметр варіюється в діапазоні 3000-1000 мм; висота – в межах 1-1,5 м; товщина стінки резервуара – від 10 мм.

Сфера застосування

Пластикові колодязі можна використовувати як самостійні резервуари для пристрою мережі і в якості герметичних вставок в шахти з бетону. В цьому випадку герметичність приймачів збільшується, а тиск грунту на них не робить настільки негативного впливу.

Головне призначення полімерних колодязів – з'єднання гілок однієї магістралі з метою забезпечення безперебійної роботи системи. В цілому полімерні резервуари виконують відразу кілька функцій:

 • працюють як точки зміни напрямку трубопроводу;
 • забезпечують надійний моніторинг роботи всієї комунікації;
 • дозволяють прокласти труби на різних рівнях щодо горизонталі за умови складного рельєфу;
 • допомагають змінити швидкість транспортується потоку;
 • забезпечують доступ до ділянок каналізації для проведення ремонтних робіт.

В основному використовують полімерні колодязі для пристрою побутового та промислового колекторів, а також з метою монтажу надійної центральної ливневки або системи дренажу на ділянці.Зрідка резервуари застосовують для кабельних комунікацій з метою перевірки їх стану.

Види і пристрій колодязів із пластику

Всі полімерні резервуари ділять на кілька видів за призначенням. Найпопулярніші:

 • Ревізійні (оглядові). Дозволяють оцінювати стан і працездатність системи. Конструктивно складаються з пластикової шахти, перфорованого днища і навинчивающейся кришки. При необхідності мають в нижній частині отвори для підведення трубопроводу до них.
 • Перепадні. Забезпечують прокладку труб на різних рівнях. Можуть працювати як поворотні для зміни напрямку потоку. Конструкція таких резервуарів – шахта, кришка і герметичне днище.
 • Поглинювальні (дренажні). Призначені для відводу скопилася вологи в грунт. Не мають дна, але оснащені полімерної шахтою і кришкою. Дно в цьому випадку влаштовують з річкового піску, щебеню дрібної фракції, битого шлаку або цегли.
 • Накопичувальні. Повністю герметичні резервуари, призначені для збору води. Надалі її можна використовувати в господарських або технічних цілях. Як правило, накопичувальний приймач встановлюють в нижчій точці системи.

У більшості випадків для монтажу магістралі загальною протяжністю від 30 метрів буде потрібно як мінімум два-три різних полімерних резервуара (насиченість або накопичувальний, ревізійний, поворотний).

принципи монтажу

Установка полімерних приймачів виконується в кілька етапів. При цьому в залежності від типу резервуара послідовність дій доповнюється або скорочується. Етапи роботи:

 • Підготовка котловану. Глибина на 20-30 см перевищує висоту резервуара. У свою чергу діаметр котловану потрібно збільшити на 20 см від наявного перетину колодязя. Це відстань надалі піде на потужну обсипання.
 • Підготовка підстави. Дії розрізняються залежно від типу приймача. Під накопичувальний колодязь потрібно ущільнити грунт, підсипати піщану подушку товщиною 15 см і добре утрамбувати її, зверху налити шар бетонного розчину. Після його застигання можна ставити приймач. Якщо колодязь буде поглинювальним, спочатку встановлюють резервуар, потім насипають шар річкового піску, зверху щебеню дрібної фракції і битої цегли.
 • Підключення труб. Перед як встановлювати цей пристрій в яму в ньому формують отвори під введення магістралі. Підключають труби, стики ущільнюються гумовою прокладкою. Додатково можна використовувати герметик. Їм обробляють ущільнювальну манжету по всьому периметру.
 • Зворотне засипання колодязя. Щоб ущільнити грунт не деформовані резервуар по периметру, його потрібно спочатку заповнити водою. Після цього навколо колодязя насипають землю і ретельно трамбують її шарами.

Останній етап монтажу колодязів – установка кришки люка. Вона вільно монтується в технічні пази.

Якщо резервуари встановлюються на суспільну магістраль, бажано передбачити запірний механізм для кришки колодязя.

Розцінки на полімерні ємності для каналізації

Ціни на пластикові колодязі для каналізації незначно змінюються в залежності від моделей, габаритів, матеріалу. Приблизна вартість резервуарів в Москві:

 • розподільчий колодязь – від 6 до 14 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (в залежності від розмірів);
 • оглядового – від 3,5 до 15 тисяч рублів;
 • збірні приймачі, що складаються з окремих (доточувати) елементів – від 8 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Можна докупити окремі комплектуючі до системи. Навинчивающийся кільце для збільшення висоти резервуара, кришка люка або доточувати дно коштуватимуть в межах 2,5-5 тисяч рублів.