Пристрій бойлера варіанти конструкцій в залежності від виду і типу

Пристрій бойлера варіанти конструкцій в залежності від виду і типу

Принципи роботи і як влаштовані водонагрівачі різних типів

Комфорт в житловому приміщенні неможливо уявити без постійного доступу до гарячої води. У міських умовах є можливість підключення до централізованих міських мереж, але навіть це не гарантує безперебійну подачу гарячої води. Аварії на мережах, профілактичні роботи можуть привести до неможливості скористатися ресурсом. У заміських будинках, котеджах і дачах ця проблема багаторазово посилюється. З цієї причини господарі будинків вирішують ставити різні водонагрівальні комплекси. Різні види бойлерів мають свої особливості, характеристики, принцип роботи і позитивні якості. Також відрізняється внутрішній склад, який можна побачити, подивившись на бойлер в розрізі. Всі ці параметри потрібно враховувати при покупці пристрою додому.

Типи електричних нагрівачів

Сучасні водонагрівачі працюють від різних видів енергоносіїв. Це може бути електрику, газ, рідке або тверде паливо. Самим економічно вигідним способом є нагрів холодної води від газової колонки. Але в більшості випадків його неможливо встановити через відсутність системи відводу або газу. Тому найбільшу популярність отримали електричні моделі. Електрика – практично безперебійний спосіб харчування, який можна провести в заміські будинки.

Електричні нагрівачі можна розділити на дві групи:

 • Бойлери або накопичувальні. Являє собою бак, в якому відбувається збір рідини і встановлені нагрівальні елементи (ТЕН). Ємність має теплоізоляцію, завдяки чому істотно економиться електроенергія. Нагрівання відбувається під дією ТЕНів автоматично, тому принцип роботи – статичний. Як влаштований бойлер всередині, залежить від типу нагрівання.
 • Проточні. На відміну від бойлерів проточні прилади працюють динамічно. Нагрівання води відбувається в спеціальних трубах при постійному потоці води через них. Ємність для накопичення відсутня. До недоліків такого пристрою відноситься потужність, яка повинна мати більшу величину для швидкого нагріву проточної води.

Обидва види пристроїв можуть мати різне виконання, тому виглядати будуть по-різному. Принцип роботи бойлера електричного і накопичувального водонагрівача різні. Залежно від складності приладу і його функціоналу буде змінюватися і вартість виробу.

Плюси і мінуси бойлерів

При відсутності централізованої системи подачі гарячої води застосовуються саме бойлери. До їх переваг можна віднести наступні моменти:

 • Зручність використання.
 • Можна нагрівати великий обсяг.
 • Один пристрій може застосовуватися для постачання декількох приміщень.
 • Робота пристрою не залежить від сили натиску.
 • Можливість нагріву до високих температур.
 • Збереження високої температури протягом тривалого часу завдяки якісній теплоізоляції бака.

З недоліків можна виділити наступні:

 • Тривалий час для початкового нагріву.
 • Якщо витрата води невеликий, підтримка постійної температури буде пов'язане з витратами на енергію.
 • Великий бак вимагає достатньої території.
 • Вартість вище, ніж у проточного вироби.

Періодично слід зливати воду з бака. В іншому випадку її якість буде погіршуватися.

При проблемах з подачею води можна поставити бойлер в багатоквартирному будинку. Пристрій і принцип дії будуть залежати від типу приладу, його функціоналу і додаткових функцій.

пристрій бойлера

Накопичувальний нагрівач влаштований досить просто. Його головний елемент – бак для води, який виготовляється з нержавіючої сталі або алюмінію. У баку ставиться нагрівальний модуль, який складається з одного або декількох ТЕНів. Вони бувають «мокрі» і «сухі».Перші контактують з водою, другі поміщаються в спеціальну трубку, яка нагріває рідину.

Вся конструкція поміщається в оболонку і ізолюється теплоізоляційним матеріалом для захисту бойлера. З чого складається електронна частина, залежить від функціоналу. Для автоматизації процесу пристрій водогрійного бака складається з різних датчиків, які з'єднані з модулями. На зовнішній оболонці встановлюються системи управління, які бувають механічними і електронними. Подивитися на бойлер в розрізі на схемі можна в документації до пристрою. Всі основні елементи та їх функції відображаються на фото і мають відповідні підписи.

При роботі бойлера внизу подається вода. Вона нагрівається зсередини і потім піднімається вгору і видаляється з бака через трубку забору нагрітої рідини. Рециркуляція триває протягом всього часу, поки пристрій включено в мережу. Температуру нагрівання регулює термостат. Також можуть ставитися датчики температури, які виводять дані на електронний екран або термометр. Холодна вода подається через кран із зворотним запобіжним клапаном.

Рекомендації по вибору

Найважливішим елементом конструкції є бак. Ємність побутових моделей становить 5-150 літрів. Для заміських будинків використовуються об'ємні моделі на 80 і більше літрів, тому що вони здатні нагріти багато води. Габарити будинків зазвичай дозволяють використовувати такі масивні котли на відміну від квартир.

Щоб правильно вибрати бойлер для квартири, потрібно заздалегідь провести розрахунок витрати води і врахувати індивідуальні особливості приміщення.

Поради щодо вибору пристрою електроводонагрівача накопичувального типу:

 • В першу чергу слід визначити теоретичний витрата. Середня витрата за хвилину становить близько 3-6 літрів. Половина цього обсягу виробляється з бака. Якщо пристрій нагріву води обслуговує кілька джерел, всі витрати повинні підсумовуватися.
 • Визначення часу використання змішувача раковин і душа. За один сеанс прийому душу витрачається 10-40 літрів води. Половина – гаряча вода, тобто з бака нагрівача. Важливо врахувати і натиск душа, а також час, проведений в ньому.

Всі отримані дані слід відкоригувати з урахуванням індивідуальних звичок людей, що проживають в будинку. Також потрібно врахувати, що відсутність посудомийних машин підвищує витрата води. Максимальні витрати спостерігається вранці і ввечері.

Повинна враховуватися потужність. Якщо потрібно багато гарячої води, а розміри приміщення не дозволяють використовувати об'ємний бак, слід вибрати модель з підвищеною потужністю. Це призведе до швидкого нагріву до необхідної температури. Дані про потужність можна знайти в описі до пристрою або на упаковці.

Виробництвом водонагрівачів займаються різні відомі компанії: Арістон, Самсунг, Бош, Термекс і інші світові бренди. У разі необхідності ремонту виробник надає гарантію на виріб.

Безпека

Будь-водонагрівач незалежно від моделі і типу вимагає дотримання умов експлуатації, а також техніки безпеки. Газові моделі мають підвищену небезпеку, так як є ризик витоку газу.

Контакт з водою – це основний фактор ризику при роботі будь-якого електричного вироби. У бойлері встановлена ​​система автоматичного відключення при контакті з рідиною, але це не скасовує дотримання найпростіших вимог пожежо- та електробезпеки.

Важливо заздалегідь зробити заземлення. Установка заземлюючого проводу є основним і неодмінною умовою безпеки електроприладу.