Тонування вікон

Тонування вікон

Тонувальна плівка для вікон

З приходом по-справжньому спекотного літа більшість жителів багатоквартирних будинків намагаються всілякими способами зменшити кількість світла, що потрапляє всередину квартири, і тим самим хоч трохи зменшити нестерпна спека річної атмосфери. Щоб закрити вікна, використовуються будь-які матеріали, від штор до старих газет. Найбільш кмітливі вирішують проблему захисту від сонця тонуванням вікон за допомогою спеціальної полімерної плівки.

Що таке тонування шибок

Під тонуванням зазвичай розуміють надання безбарвної основі матеріалу певного відтінку. В даному випадку процедура передбачає наклейку на внутрішній або зовнішній поверхні скла плівкового світлофільтру. Подібна тонування ще недавно була популярна у автомобілістів, як засіб порятунку від спекотного сонця.

Правильно виконана тонування вікон в квартирі дозволяє отримати одночасно кілька ефектів:

  • Зменшується кількість ультрафіолету і теплих променів, що проникають через вікно, а значить, температура повітря в квартирі або на балконі може знизитися на кілька градусів як мінімум;
  • Тонування скла плівковим світлофільтром може затримувати найактивнішу частину спектру, тому, навіть якщо світло з вікна падає на шпалери, тканинну оббивку меблів або пофарбовані стіни, особливої ​​шкоди не буде.
  • Знижується навантаження на сітківку і м'язи ока. Як би не ратували представники медицини про користь сонячного світла, очі від яскравих променів досить сильно втомлюються.

Можна, звичайно, ходити по квартирі в сонцезахисних окулярах, але, напевно, простіше все ж виконати тонування вікон, тим більше що від надлишку ультрафіолету страждають не тільки очі, а й шкіра рук, обличчя, особливо у дітей.

Тонувальна плівка для вікон виготовляється на основі модифікованої поліефірної смоли, тому навіть тривале перебування матеріалу під жорстким ультрафіолетом не нанесе великої шкоди матеріалу.

Якщо щось подібне відбувається, від такої тонування вікон краще позбутися в максимально короткі терміни, тому що користуються значним попитом на плівку для тонування вікон призводить до появи на ринку величезної кількості сурогатів і підробок.

У дешевому китайському варіанті тонування використовується плівка, що складається всього з трьох шарів. Замість додаткового фарбувального шару, службовця для затримки і відображення теплового потоку, застосовується пігмент, розчинений в клейовий основі. При опроміненні плівки сонячним світлом матеріал нагрівається, і клейова основа поступово випаровується, залишаючи після себе каламутні брудні плями. Природно, якісним захистом від світла така тонування служити не може.

Варіанти тонування вікон

Наклеєна на скло вікон або балкона плівка тонування може пропускати від 50 до 5% світлового потоку. Але це не означає, що при п'ятивідсотковому пропущенні вікно перетвориться в чорний папір. Ні, досвід користування аналогічними плівками для автомобіля показує, що навіть в сутінки і нічний час здатність бачити все, що відбувається за вікном, залишається на досить високому рівні, і користуватися такими вікнами можна без шкоди для здоров'я.

Для вікон використовується кілька різновидів плівки:

  1. Чистий тонування, вікно знижує світлопропускання, але немає інших візуальних ефектів;
  2. Дзеркальне покриття, що дозволяє зупинити більше половини теплих променів сонячного світла;
  3. Декоративні плівки, крім затінення, відбитий від скла світло набуває яскраво виражене колірне наповнення, наприклад, в золотистий, синій або зелений кольори.

Найчастіше до тонувальні плівкам для вікон відносять також захисні або антивандальні поліефірні плівки. Вони значно міцніше і товщі перших двох, здатні затримувати більшу частину ультрафіолету, і лише невеликий відсоток інфрачервоних променів, що відповідають за нагрів кімнати.Проте, їх теж можна використовувати для зниження світлового навантаження.

Клеїти або НЕ клеїти

Зрозуміло, наклеєний на скло вікна полімерний плівковий матеріал зменшить нагрівання повітря всередині квартири або балкона, але тільки якщо плівку наклеїли правильно, і сам матеріал для тонування високої якості.

Якісна тонувальна плівка являє собою «бутерброд» п'яти шарів. Перший – захисне покриття, яке видаляється перед укладанням матеріалу, другий – клейова основа, третій шар – спеціальний світлофільтр, який захищає пофарбований четвертий шар від деструктивного руйнівної дії ультрафіолету, п'ятий шар – захист від механічних подряпин і пилу.

Таку плівку можна наклеїти двома способами, що часто подається як ноу-хау конкретної фірми. Якщо клеїти тонування зсередини, як зазначено на малюнку, плівкове покриття буде працювати на 100%.

Якщо плівку розмістити зовні вікна, то матеріал тонування, а саме 4-й шар, вийде з ладу буквально за один сезон.

Крім того, дуже важливо правильно підготувати скляну поверхню вікна до поклейки. Відмити скло за допомогою звичайного засобу для миття буде явно недостатньо, для видалення мікроскопічних жирових плям підійде тільки ізопропіловий спирт або спеціалізовані шампуні типу Х100.

Тонування вікон в домашніх умовах

В технології наклейки захисних плівок немає нічого надприродного. Єдине, що потрібно, – це забезпечити вологе прибирання для забезпечення мінімальної кількості пилу в повітрі і відсутність протягів.

Тонування виконують при кімнатній температурі і вологості повітря не менше 50%.

На першому етапі проводиться вимір світлових прорізів вікон. За отриманими розмірами розмічають листи тоніровочного матеріалу з припуском по 5 мм на сторону, після чого вирізають полотно тонування канцелярським ножем. Перед поклейка плівкового матеріалу вікна вимивають і ретельно зволожують з пульверизатора, скло повинне бути вологим, але без великих крапель на склі.

Далі лаймер або захист клейового шару акуратно відокремлюють від основного полотна, і переносять плівку на вікно. Тримати лист тонування потрібно за верхню частину, максимально точно укласти верхній край на скло і, утримуючи його однією рукою, розгладити більшу частину полотнища.

Завдяки тому, що полотно тонування вікна вирізувалося з припуском, невелика похибка в укладанні компенсується за рахунок додаткової ширини матеріалу. Щоб отримати високу якість прилягання без бульбашок і звили, полотно тоніровочного матеріалу акуратно розгладжується на вікні за допомогою скребка. Спочатку горизонтальним рухом вирівнюється і розгладжується верхній край тонування, а потім вертикальними руху виглажівается решта полотна.

Два слова про кольорових тонування

Найчастіше продавці плівок для тонування пропонують матеріали з пофарбованими в певний колір полотнами. Після наклейки на вікна світло, що проникає на балкон або в кімнату, набуває синій, зелений або фіолетовий відтінок. Такі плівки з часом, через 3-4 місяці користування, можуть привести до зміни цветочувствітельності сітківки, тобто частина спектра очі сприймати не зможуть.

висновок

Найкращим чином тонування проявила себе, як матеріал для захисту скління балконів, лоджій, закритих веранд і терас. У зимовий час часто проявляється зворотний ефект, частина приміщення, особливо тоновані дзеркальними плівками, стає набагато холодніше. Ефект термоса, або збереження тепла всередині будівлі, в таких умовах не працює.