Віддалене управління кондиціонером за допомогою телефону та інтернету

Віддалене управління кондиціонером за допомогою телефону та інтернету

Дистанційне керування кондиціонером за допомогою додатків для телефону

Щоб приїхати додому після роботи і не чекати, поки кондиціонер охолодить приміщення, є спеціальними функціями, які віддалено налаштувати спліт систему на включення. Це програмне забезпечення в смартфоні або спеціальний пристрій, за допомогою якого керують системою. Таку функцію застосовують як для побутових приладів, так і для офісних приміщень. Управління кондиціонером з телефону – останнє слово техніки від провідних виробників.

Управління кондиціонером через смартфон по інтернету

До традиційного методу віддалених налаштувань, при якому обладнання включається самостійно, додалося управління через інтернет. Зручність полягає в зміні налаштувань, якщо плани різко змінюються, і включати кондиціонер в призначений час немає необхідності. Це значна економія коштів, так як потужне обладнання, працюючи в порожньому приміщенні, споживає електрику. Залишати включеним пристрій може бути небезпечно, якщо в будинку стара проводка. Бажано перебувати вдома під час роботи спліт системи. Віддалене управління кондиціонером і іншою побутовою технікою дозволяє зберігати спокій в нестандартних життєвих ситуаціях.

Функція корисна при охолодженні серверних, де по черзі працюють кілька систем охолодження. Щоб температура не підвищувалася, і сервер не вийшов зі строю від перегріву, дистанційно управляють черговістю роботи кліматичного обладнання. Цілодобовий моніторинг температури в серверній може дати сигнал про те, що потрібно включити обидві системи одночасно. Людей на робочому місці може не виявитися, тому єдино доступним способом буде скористатися додатками для управління температурою.

Управління здійснюється складною автоматикою, але не всі компанії можуть собі дозволити її купити. Сучасні кліматичні системи мають інфрачервоний порт, який здатний приймати сигнали і перебудовуватися самостійно. Кондиціонер з керуванням через смартфон можна включити всюди, де є зв'язок GSM.

Крім включення і виключення кондиціонера, спеціальні програми на базі Android або айфона контролюють, вимкнена побутова техніка, або її забули відключити. Є програми, при установці яких гаджети нагадують, що потрібно зробити для безпеки житла. Такі настройки дозволяють економити електроенергію, тому, освоївши дистанційне керування, отримують менші рахунки від житлово-комунальних господарств.

Принцип управління кондиціонером за допомогою додатків

Функції кондиціонера, якими керують дистанційно через додаток:

 1. Включення і виключення пристрою.
 2. Регулювання температурного режиму.
 3. Зміна швидкості роботи вентилятора.
 4. Режим роботи – охолодження або обігрів.
 5. Підтримка однієї температури.

Додаток дистанційного керування кондиціонером інформує про необхідність провести сервісну перевірку або ремонт системи.

Доступна інформація, яка відображається на екрані програми:

 1. Мережа WI-FI і її потужність.
 2. Час роботи контролера.
 3. Погодні умови на найближчий час.
 4. Температура повітря і вологість.
 5. Температура всередині приміщення і рівень вологості.
 6. Показники роботи кондиціонера – задана температура, нахил шторок – кут, швидкість вентилятора.

Універсальні додатки автоматично визначають пристрій, здатні оновлюватися самостійно до останньої версії, дозволяють управляти декількома пристроями одночасно. Можна налаштувати для будь-яких торгових марок. Одним з таких універсальних програм є Airpatrol WI-FI. Для початку роботи на стіні будинку встановлюється контролер, який працює від мережі 220 вольт. На смартфон встановлюється аналогічний додаток і, дотримуючись інструкції по установці, запускається.

Інший спосіб керувати віддалено інженерними системами – GSM контролери.Якщо немає мережі інтернету, то з самого простого телефону з сім-картою відправляється смс на контролер, до якого підключені термодатчики і кліматичні системи.

Є системи сигналізації, обладнані подібними пристроями. При відправці повідомлення настройки кліматичної техніки змінюються.

Моделі кондиціонерів, керованих по телефону

Для кожної програми доступні певні моделі спліт систем. Деякі потрібно налаштовувати вручну, в інших вже присутній вбудоване WI-FI управління.

наприклад:

 1. Для модуля IntesisHome доступні моделі Panasonic, Daikin, Toshiba, Mitsubishi, LG, Fujitsu. За допомогою вхідного в комплект дроти пристрій мережевого контролю підключається і прив'язується до точки доступу WI-FI. За допомогою даного модуля побутова система посилає власнику звіт про споживаної потужності, зекономленої електроенергії. Компанія планує запустити в продаж програмне забезпечення, яке буде дистанційно керувати котлами, опаленням, освітленням і автоматично відкривати-закривати жалюзі в приміщенні.
 2. Контролер нового покоління MP.COMxs призначений для кондиціонерів RC Group. Всю лінійку кондиціонерів підключають до систем сигналізації будівлі, щоб управляти навіть без наявності мережі інтернет. При роботі від резервних джерел живлення віддалене управління не відключається – пристрій запускається самостійно при відновленні нормального електричного живлення. Контролер оснащений пам'яттю, яка запам'ятовує останні настройки параметрів роботи пристрою. Після перебою в електроживленні кондиціонер включається і працює по останнього встановленого установкам.
 3. Універсальні контролери фірми Гріон підключають до більшості відомих марок кліматичного обладнання та офісної техніки.
 4. Спліт системи Gree Smart управляються через додаток для смартфонів, що працюють на платформі андроїд або iOS, через WI-FI, через інтернет-хмара Gree Cloud Platform.

Універсальними можливостями підключення до будь-якого кондиціонера має програмний додаток для управління кондиціонером зі смартфона Midea.

Інтерфейс програми схожий за зовнішнім виглядом з пультом дистанційного керування кондиціонером. Якщо спліт система нового покоління, використовується роутер для передачі сигналів, до інших моделей застосовується інфрачервоний порт.

Крім універсальних моделей контролерів, кожна фірма, яка виробляє кліматичне обладнання, розробляє програму, що управляє тільки однією маркою кондиціонерів. Власні програми для планшетів, смартфонів та ПК мають такі фірми як:

 • Дайкин – програма Дайкін смарт;
 • Самсунг – Smart Air Conditioner.

Якщо в будинку встановлений кондиціонер фірми, яка не випускає програми віддаленого управління кондиціонерами через інтернет, підбирати додатки потрібно таким чином, щоб вони підходили більшості марок і моделей. З платних додатків можна порекомендувати Smart IR Remote – AnyMote. Продається в гугл плей маркеті. Працює програма з величезною кількістю моделей кондиціонерів – понад 900. Безкоштовно завантажити можна IR Universal Remote – IR 2.0. В даному софті багато реклами, яка заважає роботі, але 5 мільйонів користувачів скачало додаток, тому що воно безкоштовне.

З вітчизняних виробників виділяється марка кліматичного обладнання «КліматПроф», що має власний додаток Airpatrol, яке працює як по інфрачервоному порту, так і через WI-FI. Марка входить в трійку лідерів російського ринку систем охолодження, тому бажаючим придбати продукцію з оптимальним співвідношенням ціни і якості можна порадити вітчизняного виробника, який застосовує інноваційні технології.