Альтанка в стилі Прованс фото

Альтанка в стилі Прованс фото

Альтанка в стилі Прованс

Альтанка в стилі Прованс перестала бути рідкістю на дачних ділянках російських громадян. Проаналізуємо особливості даного стилю, розглянемо фото готових варіантів.

Особливості ландшафтного дизайну в стилі Прованс

Почнемо з того, що альтанка в стилі Прованс передбачає створення на ділянці подібності французького села.

Саме наближеність до Франції приваблює багатьох власників дачних ділянкою, які вибирають інтер'єр альтанки в стилі Прованс.

Почнемо з того, як з'явилося даний напрямок в ландшафтному дизайні, а також які його відмінні риси. Для такого ландшафту характерна відсутність пафосності і зайвої розкоші в декоруванні.

Такий ландшафт розташовує до повноцінного відпочинку від повсякденної суєти і трудових буднів.

Варіант декору для Провансу

При виборі декоративних елементів для такого ландшафтного напрямки, як Прованс, важливо враховувати загальну стилістику створюваного інтер'єру. Немає необхідності знаходити величезні вільні площі для реалізації задуманих ідей. Цілком можна обмежитися скромною альтанкою, в якій будуть поставлені старі стільці, барвистою клумбою, невеликим ставком, стежкою, викладеною з камінчиків. Подібні елементи можна вважати невід'ємними елементами ландшафтного напрямки Прованс.

Матеріали для стилю Прованс

Серед основних матеріалів, які застосовуються професіоналами для зведення малих споруди в Провансі, слід згадати натуральну деревину.

Для того щоб створюваний образ в Провансі, дійсно був схожий з атмосферою, яка панує у французькій ландшафтної селі, необхідно використовувати саме натуральне дерево, яке піддане спеціальній обробці.

Для декорування вікон в Провансі підійдуть легкі натуральні штори. Вони не тільки допоможуть ховатися від палючих сонячних променів, але і дадуть можливість усамітнитися від навколишнього світу.

Які меблі можна підібрати для альтанки, декоруємої у французькому стилі «Прованс»? Професіонали переконані в тому, що цілком достатньо буде обмежитися канапкою з лози або натурального ротанга, а також парою зручних крісел.

Для Прованського стилю не підійдуть прямі лінії, зайва пафосність. Стежки і доріжки можуть огинати колодязь, ставок, дерев'яний колодязь, створюючи загальну гармонійну картину.

На фото – варіант декорування доріжок у французькому стилі.

Зверніть увагу на повну відсутність бетонних плиток, асфальтового покриття. Прованс обмежується застосуванням гравію і натурального каменю для відсипання, доповнених невисокими і доглянутими рослинами з обох сторін.

В якості обов'язкових елементів даного ландшафтного напрямки професіонали розглядають ящики, контейнери з різними рослинами, які розставлені по всьому периметру дачної ділянки.

Плющ і виноград є обов'язковими елементами вертикального озеленення в Провансі. Вони доречні для створення живих парканів, а також для декорування стін альтанок.

Крім того, для французького ландшафту характерно оформлення клумб круглого виду, в яких посаджені різноманітні сорти рослин і квітів. Особливість посадки полягає в використанні концентричних кіл. Але професійні дизайнери не виключають також і змішування різних видів квітів, не змушують шанувальників Провансу використовувати тільки чіткі геометричні лінії.

Для того щоб отримати на присадибній ділянці реальне відчуття французького села, клумби обкладають натуральним каменем або цеглою.

Серед основних кольорів, які підходять для Провансу, виділимо синій, блакитний, фіолетовий відтінки.

Професіонали переконані в тому, що важливо домогтися впізнаваності Прованського саду по запаху.Серед тих рослин і чагарників, які доречні в створюваному образі Провансу, виділимо лаванду, чебрець, шавлія, герань, жасмин, м'яту, які володіють пряним ароматом.

«Персикові стіни» в саду «Прованс»

Для французького напряму «Прованс» цей декоративний елемент професіонали називають обов'язковим атрибутом. Що мається на увазі під таким терміном? Йдеться про використання на ділянці невисоких плодових дерев, які ростуть під захистом кам'яної стіни.

Саму стіну фарбують в білий колір, дерева піддають спеціальній обрізку. У підсумку формують на шпалері декоративну плоску крону, що нагадує віяло (пальмети). Залежно від кліматичних особливостей регіону, в якості плодових чагарників, що підбираються для створення такої стіни, можна розглядати грушу, яблуню, абрикос.

Крім декоративності, такі дерева будуть періодично радувати своїх власників смачними і корисними плодами.

Незважаючи на видиму недбалість, французький стиль передбачає систематичну прополку, підрізування крон чагарників, полив рослин.

Корисні поради для шанувальників Провансу

Для того щоб домогтися бажаного результату, стати щасливим володарем «куточка Франції» на своїй присадибній ділянці, буде потрібно не тільки бажання, але й певні пристосування, матеріали. Для здійснення робіт з каменем і грунтом, потрібні граблі, ломики, лопати, відра, ноші, тачки.

Для створення альтанки з дерева, доведеться запастися молотком, сокирою, пилкою, рубанком. Проведення розмітки на ділянці неможливо без використання кілочок, рулетки, будівельного рівня.

За допомогою електричної дрилі, болгарки, рубанка, можна істотно прискорити всі оздоблювальні роботи. Штукатурні та малярні роботи проводять з використанням кистей, шпателів, спеціальних ємностей під фарбу.

Для облаштування клумб та садових доріжок потрібно натуральний камінь, пісок, щебінь.

Якщо ділянка має вельми скромні розміри, в такому випадку для його створення на ньому декоративного ставка, можна обмежитися використанням невеликої пластикової ємності, яку можна обкласти каменем.

висновок

Ті далекі часи, коли власники дачних ділянок намагалися використовувати весь вільний простір під посадку сільськогосподарських культур, давно пройшли.

В даний час багато власників землі намагаються розробляти на своїх ділянках тільки частина землі під посадки овочів, а на решті території створювати певний ландшафтне напрямок. Такий напрям як, Прованс, можна вважати оптимальним для дачної ділянки будь-яких розмірів, тому саме французький стиль так затребуваний серед власників землі. На ділянці, декорованому в стилі Прованс, буде комфортно відпочивати від повсякденних проблем, можна буде насолодитися самотою з природою.

Для прикраси альтанки можна скористатися каміном або піччю для барбекю, живими квітами, красивими меблями з натурального матеріалу, декоративними статуетками, оригінальними світильниками.

Для створення красивої і комфортною альтанки для дачної ділянки, професіонали рекомендують підбирати такі елементи декорування, які будуть відповідати загальному стильовому напрямку.